Spis treści:
Minimalizm – czyste linie, otwarta przestrzeń, relaks
Minimalizm to trend w projektowaniu, który celebruje prostotę. Podkreśla naturalne materiały, organiczne kształty i formy oraz koncentrację na rzemiośle.
Czasami uważany jest za reakcję na postrzegany nadmiar XX wieku. Styl może być postrzegany jako tradycyjna forma sztuki japońskiej, jak również w sztuce zachodniej.
Minimalistyczna architektura nadal jest popularna.
Eklektyczny – mieszanie stylów lub przedmiotów osobistych
Styl eklektyczny to sztuka mieszania różnych stylów, tekstur i wzorów.
Eklektyczny design polega na przełamywaniu granic konwencjonalnego designu. Polega na łączeniu ze sobą różnych stylów i wzorów, aby stworzyć spójny, ale eklektyczny look.
– Projektanci eklektyczni nie ograniczają się do jednego konkretnego stylu lub wzoru; mogą dowolnie mieszać ze sobą elementy, aby stworzyć swój własny, niepowtarzalny wygląd.
– Celem eklektycznego projektowania nie jest perfekcja, ale staranne wyważenie różnych stylów i wzorów, które tworzą spójny, ale zróżnicowany wygląd z dużą osobowością.
– Eklektyczne projekty można znaleźć wszędzie, od linii ubrań po dekoracje domów, łącząc elementy vintage z nowoczesnymi, używając odważnych kolorów z neutralnymi, miękkich tkanin z twardymi materiałami.
Współczesny – elegancki i wyrafinowany styl projektowania
W XX wieku projektanci wykorzystywali różne style projektowania, aby wyrazić swoją indywidualność i kreatywność. Styl Bauhaus wyłonił się z ruchu modernistycznego w sztuce i architekturze.
Styl Bauhausu był radykalnym odejściem od wszelkich innych znanych wcześniej zasad projektowania, z naciskiem na funkcjonalność, racjonalność, minimalizm i uniwersalność. Mając tę zasadę w sercu, styl Bauhaus zaczął być kojarzony z modernizmem, a także funkcjonalizmem lub minimalizmem jako całością.
W tej epoce popularne były również odważne kolory, ponieważ pięknie komponowały się z surowym białym tłem.
Retro-Styled – zazwyczaj w pastelowych kolorach z lat 30. do 50
Moda w stylu retro to jedna z najpopularniejszych form mody alternatywnej. Moda w stylu retro jest zwykle w pastelowych kolorach od lat 30. do 50.
Wnętrza w stylu retro można zobaczyć u wielu różnych celebrytów i znanych osobach.
Styl Boho – bohema z naturalnym pięknem i ziemistymi teksturami, naturalnymi włóknami, takimi jak len i bawełna; często o bogatych kolorach, takich jak ochra lub oliwkowa zieleń;
Styl Boho to wyluzowana, zrelaksowana i beztroska wersja projektowania. Jest zazwyczaj bardziej kobiecy. Typowe elementy tego stylu to naturalne włókna, takie jak len i bawełna, ziemiste tekstury, takie jak tweed lub sztruks, oraz biżuteria, która odzwierciedla naturalne elementy, takie jak pióra lub kamienie szlachetne.
Styl monochromatyczny – monotonny przy użyciu czerni lub bieli
Każdy styl ma swój urok. Czasami wybór jednego może być zbyt trudny. Monochromatyczny to jeden z najpopularniejszych stylów z czarnymi lub białymi kolorami.
Generalnie ludzie lubią monochromatyczne, ponieważ nie rozpraszają zbytnio. Sprawia, że pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne i eleganckie. Sprawdzi się u osób lubiących prostotę i nowoczesne style aranżacji wnętrz, takie jak minimalizm, skandynawski itp. Oczywiście można też zastosować różne odcienie szarości lub brązu do połączenia z bielą lub czernią.
Ten styl pasuje do prawie każdego pomieszczenia w Twoim domu – sypialni, salonu, jadalni, kuchni, a nawet łazienki!
Tradycyjny styl
Niektórzy uważają, że dodając więcej kolorów i wzorów do swojego domu, nadajesz mu nowoczesny styl. Nie o to chodzi.
Styl tradycyjny jest tak samo popularny jak nowoczesny. Zazwyczaj ten styl dekoracji sprzyja stonowanym kolorom, ciemnym meblom i wzorzystym dywanikom. Często kojarzy się z domami w stylu wiktoriańskim lub Tudorów, które często są wykonane z kamienia lub cegły, z wysokimi sufitami i ciężkimi zasłonami zasłaniającymi okna.
Osoby, które preferują ten styl urządzania, robią to, ponieważ uważają, że przedmioty w ich domu powinny być przede wszystkim funkcjonalne – wystrój nie powinien być ważniejszy od wygody.